Giriş Yap
Beni Hatırla
Şifremi Unuttum

Hosting

Sunucu Durumu

Sunucu Durumu:
Açık

Online Oyuncu Sayısı:
Yükleniyor

Sunucu Sürümü:
1.8.8

Sunucu Adresi:
play.xfallpvp.net

Discord

Hakkımızda

              4 Ağustos 2015 tarihinde ''FallenMC'' adı ile açılan xFall, gün geçtikçe aldığı iyileştirme güncellemeleri sayesinde kat ve kat büyümüştür. 11 kez harita değişimi yaşayan, lisanslı pluginlere sahip olan ve Türkçe'ye dikkat eden bir sunucu olarak tek misyonumuz Türk oyuncularına mükemmel hizmet verebilmektir. 100.000 kişiyi aşan kayıtlı oyuncusu, günlük 400 ziyaretçisi ve 100 üstü devamlı oyuncusu bulunan xFall, şu anda Türkiye'nin en ayrıntılı PVP deneyimini, yaşatabileceğini düşünen tek sunucudur.

> Yetkili ve inşa ekibimizin her bir bireyi reşit olup, PVP adı altında 5 yıldır, Bukkit ve Spigot sunucuları altında 7 yıldır çalışmaktadırlar.
> Sunucu kirası peşin olarak ödenmiş olup, maddi sorunlardan sunucunun kapanması olasılığı yoktur.
> Sunucumuz ilk açıldığından bu yana 250 tane donor olan üyemiz bulunmaktadır, sınırsız donor alırken tereddüte düşmeyiniz.
> xFall, sıradanlaşma karşıtıdır. Her zaman farklı ve özgün olmayı ister. Bu yüzden hayatınız boyunca yaşamadığınız deneyimleri xFall'da yaşayacaksınız.
> Diğer sunucularda ortalama yaş ortalaması 12-13 iken, xFall'da yaş ortalamamız 16'ya dayanmaktadır. Bu da daha nezih bir ortamda oyun oynamanızı sağlar.
Yetkililer gereksiz resmi değillerdir, sizinle muhabbet kurabilirler. Siz de çekinmeden sohbet alanında yetkililer ile muhabbet kurabilirsiniz.
> xFall, adil bir sunucudur. Hiçbir şekilde bir oyuncu başka bir oyuncudan daha üstün olamaz. Bu, donorlarda da geçerli olup, sunucumuz Pay-To-Win sunucusu değildir.
> Yetkili ekibimiz yeterli derecede geniştir. Üst düzey yetkililerimiz Java, C gibi programlama dillerinde kendini bir düzeye kadar eğitmiş; bu bilgilerini sunucuya aktarmışlardır.

              Ben MrHappy olarak 2011 yılında Minecraft ile tanışmış biriyim. 2 yıl boyunca inaktif bir oyuncu iken sunucu merağım 2013 yılında başladı. Baştan Rusya'dan VPS makineler ile idare ettik, daha sonra Türkiye'nin ilk bilişimleri ile yolumuza devam ettik. O zamanlar Faction çok gözde olduğu için Faction sunucu kurduk ve 2013 yıllarının en başarılı sunucularından biri olduk. bknz. AllowOnline. Zaten Minecraft oynayanların %70'i MCSG gibi yabancı uyruklu sunucularda oynadığı için bize de %30'luk bir dilim kalmaktaydı. 14 yaşımda 50-60 kişiyi yönettiğim günler aklıma geldikçe hüzünlenmiyor değilim.

              2013 yılında başlayan sunucu maceram, 2015 yılına kadar bireysel devam etti. Tam da 4 Ağustos 2015 günü, o zamanın gözde kategorisi olan PVP'ye adım atmak istedim. PVP hakkında fazla bilgim olmadığından standart bir sunucu kurdum. Sunucunun 7.gününde gerçekte de arkadaşım olan GameKingTr59 ile ortaklık kararı aldım, onun engin PVP bilgisine sığındım. Ben mimari ve eklenti işlerinde, o da PVP işlerinde usta olunca yapbozun parçaları gibi birleştik. Ve o umutsuz yolculuk için ilk benzinimizi almış olduk.

              Bu yolda çok zorlandık, ilk 1 yıl 50 kişilik kapasite ile sınırlı kaldık. Sunucu dolup taştı ama maddi durumlardan genişletemedik. 2 Ağustos 2016 tarihinde bilişim değişikliği ile sunucuyu 68 slota yükselttik, ilk günden tama ulaştı. Diğer gün 80 yapıldı, o zaman da tama ulaştı. Bir süre böyle devam ettik ve tam 1.yıldönümümüzde 100 kişi kapasitesine ulaştık. Türkiye'nin PVP kategorisinde ilk rekoru kırarak 1.yılımızda 94 kişiye ulaştık. O günden sonra kolaylıkla 100-110 sınırlarına ulaşabildik. Evet, macera şimdi başlıyordu.

              Eylül 2016'da HUB maceramız oldu, 125 kişiye kadar ulaştık. Bazı ciddi saldırılar sebebiyeti ile sunucudan kayıplarımız oldu, xFall bünyesinde heves bırakılmadı. Aradan 2 hafta geçince GameKingTr59 sunucuyu eski haline yani sadece PVP'ye dönüştürerek tekrar açtı. Bu sefer sadece PVP hali ile HUB haline yaklaşmaya başladı. Artık HUB desteği olmadan 100-120 bantlarına ulaşabildik. Bu, başarının resmiydi.
Ve 4 Ağustos 2019 tarihinde 4.yaşımıza bastık. Yıldönümü, coşkuyla kutlandı. Bizi bu noktaya getiren siz değerli oyuncularımıza ve biz sunucu kurucularına her zaman yardım eden gelmiş geçmiş yaklaşık 45 yetkiliye sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Oyuncu Sorgulama

Kredi Alanlar

# İsim Miktar Tür
gamekilllersrg 24 Mobil Ödeme
gamekilllersrg 15 Mobil Ödeme
xtolqae 1 Mobil Ödeme
xtolqae 24 Ininal
xtolqae 5 Mobil Ödeme

En Çok Kredi Alanlar

# İsim Miktar Toplam

Son Marketi Kullananlar

# İsim Sunucu Ürün Adı
MrHappy PvP Granite Donor (6 ay)
xtolqae PvP Granite Donor (6 ay)
noexhalesw PvP Granite Donor (6 ay)
Rabisu Script